Ampache - en to ar_SA translation catalogue (158 entries)

en: Filters
ar_SA: الفلاتر

en: Starts With
ar_SA: يبدأ

en: Minimum Count
ar_SA: الحد الأدنى للتعداد

en: Rated
ar_SA: صنف

en: Unplayed
ar_SA: غير لعب

en: All Playlists
ar_SA: جميع التشغيل

en: All
ar_SA: الكل

en: Name
ar_SA: اسم

en: Error
ar_SA: خلل

en: Home
ar_SA: منزل

en: Play
ar_SA: تشغيل

en: Artists
ar_SA: الفنانون

en: Albums
ar_SA: البوم

en: Playlists
ar_SA: التشغيل

en: Information
ar_SA: معلومات

en: Localplay
ar_SA: لعب المحلية

en: Playlist
ar_SA: التشغيل

en: Modules
ar_SA: وحدات

en: Browse
ar_SA: تصفح

en: Album
ar_SA: الألبوم

en: Artist
ar_SA: الفنان

en: Statistics
ar_SA: احصاءات

en: Democratic
ar_SA: الديمقراطية

en: Radio Stations
ar_SA: محطات إذاعية

en: Cancel
ar_SA: الغاء

en: Next
ar_SA: التالي

en: View
ar_SA: عرض

en: Delete
ar_SA: حذف

en: Add Local Network Definition
ar_SA: إضافة تعريف الشبكة المحلية

en: Level
ar_SA: المستوى

en: User
ar_SA: مستخدم

en: Type
ar_SA: نوع

en: Action
ar_SA: العمل

en: Edit
ar_SA: تحرير

en: Full Name
ar_SA: الاسم الكامل

en: E-mail
ar_SA: البريد الإلكتروني

en: Confirm Password
ar_SA: تأكيد كلمة السر

en: Clear Stats
ar_SA: إحصائيات واضحة

en: Local Network Definition
ar_SA: تعريف الشبكة المحلية

en: Stream Access
ar_SA: تيار الوصول

en: Read
ar_SA: يقرأ

en: Read/Write
ar_SA: قراءة وكتابة

en: Web Interface
ar_SA: واجهة ويب

en: IPv4 or IPv6 Addresses
ar_SA: عناوين IPv4 أو IPv6

en: Start
ar_SA: يبدأ

en: End
ar_SA: نهاية

en: Create ACL
ar_SA: خلق دورى أبطال العرب

en: Auto-inserted Fields
ar_SA: إدراج حقول السيارات

en: Song Title
ar_SA: عنوان الأغنية

en: Year
ar_SA: سنة

en: Catalog Type
ar_SA: نوع التسويقي

en: Folder Pattern
ar_SA: خطة مجلد

en: (no leading or ending '/')
ar_SA: (لا يؤدي إنهاء أو '/')

en: Add
ar_SA: إضافة

en: Stream URL
ar_SA: تيار عنوان

en: None
ar_SA: بلا

en: Username
ar_SA: اسم المستخدم

en: Password
ar_SA: كلمة السر

en: User Access Level
ar_SA: مستوى الوصول للمستخدم

en: Guest
ar_SA: ضيف

en: Content Manager
ar_SA: إدارة المحتوى

en: Catalog Manager
ar_SA: المدير التسويقي

en: Admin
ar_SA: مشرف

en: Actions
ar_SA: الإجراءات

en: Post Shout
ar_SA: في مرحلة ما بعد الصيحة

en: Download
ar_SA: تنزيل

en: Songs
ar_SA: الأغاني

en: Rating
ar_SA: تصنيف

en: Time
ar_SA: وقت

en: Album Art
ar_SA: البوم الفن

en: Click to close window
ar_SA: انقر لاغلاق النافذة

en: Disable
ar_SA: يعطل

en: Enable
ar_SA: يمكن

en: Import
ar_SA: الواردات

en: Path
ar_SA: مسار

en: Last Verify
ar_SA: تحقق من الماضي

en: Last Add
ar_SA: أضف الماضي

en: Last Clean
ar_SA: آخر النظيفة

en: Description
ar_SA: وصف

en: Version
ar_SA: النسخة

en: Activate
ar_SA: تفعيل

en: Continue
ar_SA: تواصل

en: Ampache Debug
ar_SA: Ampache التصحيح

en: Ampache Update
ar_SA: تحديث Ampache

en: Value
ar_SA: القيمة

en: Gettext Support
ar_SA: Gettext الدعم

en: Preference
ar_SA: الأفضلية

en: Cooldown
ar_SA: تهدئة

en: Title
ar_SA: العنوان

en: Access Denied
ar_SA: تم رفض الوصول

en: Filename
ar_SA: اسم الملف

en: Save Catalog Settings
ar_SA: كتالوج حفظ الإعدادات

en: Base Playlist
ar_SA: قاعدة التشغيل

en: Owner
ar_SA: مالك

en: Random
ar_SA: عشوائية

en: User Properties
ar_SA: مستخدم للعقارات

en: Other Options
ar_SA: خيارات أخرى

en: Config Preset
ar_SA: التهيئة مسبقا

en: Default
ar_SA: افتراضي

en: Update User
ar_SA: تحديث المستخدم

en: Videos
ar_SA: الفيديو

en: Newest
ar_SA: أحدث

en: Popular
ar_SA: الشعبية

en: Previous
ar_SA: السابق

en: Pause
ar_SA: وقفة

en: Stop
ar_SA: توقف

en: Importing a Playlist from a File
ar_SA: استيراد الملف من قائمة التشغيل

en: Import Playlist
ar_SA: استيراد قائمة التشغيل

en: Create Admin Account
ar_SA: إنشاء حساب مشرف

en: Create Account
ar_SA: إنشاء حساب

en: Requirements
ar_SA: المتطلبات

en: Web Path
ar_SA: الشبكة الدرب

en: MySQL Hostname
ar_SA: MySQL المضيف

en: MySQL Username
ar_SA: MySQL اسم المستخدم

en: MySQL Password
ar_SA: MySQL كلمة المرور

en: Insert Ampache Database
ar_SA: تضاف Ampache قاعدة البيانات

en: Desired Database Name
ar_SA: اسم قاعدة البيانات المطلوبة

en: MySQL Administrative Username
ar_SA: MySQL الإدارية اسم المستخدم

en: MySQL Administrative Password
ar_SA: MySQL الإدارية كلمة المرور

en: Ampache Database Username
ar_SA: قاعدة بيانات Ampache اسم المستخدم

en: Ampache Database User Password
ar_SA: Ampache قاعدة بيانات المستخدم كلمة السر

en: Insert Database
ar_SA: تضاف قاعدة البيانات

en: Unknown
ar_SA: غير معروف

en: Stream
ar_SA: يتدفق

en: Add Instance
ar_SA: إضافة درجة

en: Playlist Name
ar_SA: الاسم التشغيل

en: Apply to All
ar_SA: تنطبق على جميع

en: Access Level
ar_SA: مستوى الوصول

en: Update Preferences
ar_SA: تحديث تفضيلات

en: Save Changes
ar_SA: حفظ التغييرات

en: Not Enough Data
ar_SA: البيانات غير كافية

en: This test makes sure that your web_path variable is set correctly and that we are able to get to the index page. If you do not see a check mark here then your web_path is not set correctly.
ar_SA: هذا الاختبار تأكد بأن ما تتمتعون به web_path متغير هو صحيح ، وأننا قادرون على الوصول إلى صفحة فهرس. إذا كنت لا ترى علامة اختيار الخاص بك هنا ثم web_path ليس صحيح.

en: Never
ar_SA: أبدا

en: Last Seen
ar_SA: شوهد للمرة الاخيرة

en: Activity
ar_SA: النشاط

en: User is Online Now
ar_SA: مستخدم على الشبكة الآن

en: User is Offline Now
ar_SA: والآن ، دون اتصال المستخدم

en: Registration Date
ar_SA: تاريخ التسجيل

en: Added
ar_SA: تم الاضافه

en: Localplay Controllers
ar_SA: كنترولز التشغيل المحلي

en: Catalog Types
ar_SA: انواع الكاتالوج

en: Show Playlist
ar_SA: وتظهر قائمة التشغيل

en: Active Instance
ar_SA: درجة نشطة

en: Localplay Disabled
ar_SA: المحلية تلعب المعاقين

en: Localplay Controller Not Defined
ar_SA: المراقب المالي المحلي اللعب غير محدد

en: Song Information
ar_SA: أغنية المعلومات

en: No Problem
ar_SA: لا مشكلة

en: Are You Sure?
ar_SA: هل أنت متأكد ؟

en: There Was a Problem
ar_SA: كان هناك مشكلة

en: New User Added
ar_SA: تم اضافة مستخدم جديد

note: HINT: %1 Username, %2 Access (Guest, User, Admin)
en: %1$s has been created with an access level of %2$s
ar_SA: %1$s تم انشاءه مع صلاحيات %2$s

en: Art information has been removed from the database
ar_SA: تم الغاء الصور من قاعده البيانات

en: Passwords do not match
ar_SA: كلمة السر لا تعمل

en: Updated
ar_SA: تم التحديث

en: Start adding new media
ar_SA: البدء باضاقة ملفات جديده

en: Start searching new media art
ar_SA: جاري البحث عن صور جديده

en: Starting broadcasts...
ar_SA: بدأ البث...

en: Fullname
ar_SA: الاسم الكامل
